Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Już wkrótce wakacje

Koniec roku szkolnego za pasem, a przed nami zasłużone wakacje. Pamiętajmy, by spędzić je bezpiecznie. Biblioteka szkolna zachęca do obejrzenia prezentacji "Bezpieczne wakacje"

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”

30 maja (sobota) rozpocznie się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XIX OTCD), który potrwa do 7 czerwca. Tegoroczny Tydzień odbywa się pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Patronami Honorowymi – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska.

Tematem przewodnim XIX OTCD są zwierzęta. Tegoroczny Tydzień Czytania odbędzie się po raz pierwszy w przestrzeni wirtualnej, a materiały związane z nim zostaną udostępnione na stronie internetowej www.calapolskaczytadzieciom.pl

Read more ...

Święto książek w nowej formule

Maj tradycyjnie to miesiąc książki i Warszawskich Targów Książki. W obecnej sytuacji zainicjowane zostały inne „targi” online. Polecamy:

Wirtualne Targi Empiku

https://www.empik.com/empikultura/wirtualne-targi-ksiazki,112361,a

Książki z autografami, premiery literackie od blisko 40 wydawnictw, wirtualne spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami na żywo. Wiele atrakcji dla najmłodszych! W programie spotkania z ulubionymi autorami książek dla dzieci między innymi: Nelą Małą Reporterką, Justyną Bednarek, Brandonem Mullem, Rafałem Kosikiem. Lista wydarzeń: https://www.empik.com/empikultura/wydarzenia 

Read more ...

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

8. maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 roku. Od roku 2004, w maju organizowany jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który rozpoczyna się Dniem Bibliotekarza czyli 8.05. i trwa do 15.05. Tydzień bibliotek - to program promocji bibliotek i czytelnictwa.

Read more ...

Święto Flagi

 Miesiąc maj rozpoczyna się trzema świętami narodowymi: Świętem Pracy, Świętem Flagi i Świętem Konstytucji 3 Maja. Obejrzyj krótką prezentację:

majowe święta

Ten krótki artykuł poświęcamy polskiej fladze państwowej.

Dzień Flagi RP obchodzony 2 maja, to jedno z najmłodszych świąt państwowych w Polsce - zostało ustanowione w 2004 roku, aby propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Flaga jest znakiem symbolizującym suwerenność państwową lub narodową. Jej wygląd zwykle nawiązuje do tradycji historycznej państwa.

Read more ...

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane od 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej.

Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii.

W 1926 roku wystąpił z nim wydawca, Vicente Clavel Andrés. 23 kwietnia jest tam hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew, pokonanego przez Św. Jerzego, smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.

Read more ...

f t g m