Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 2018

W poniedziałek, 5 listopada 2018r. przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia w naszej szkole biblioteka zaprosiła uczniów przebranych za postaci z bajek do wzięcia udziału w uroczystych bajkowych korowodach.

 Wszyscy uczniowie, którzy zechcieli przygotować i ubrać strój swojego ulubionego, bajkowego bohatera zgromadzili się na 1. i 2. długiej przerwie przy szkolnej bibliotece. Na spotkanie stawili się zarówno uczniowie klas młodszych, jak i gimnazjaliści przebrani za księżniczki, kotki, elfy, Pana Kleksa, Elsę, Harrego  Pottera, Morticię Addams, Kota w butach, Pippi Langstrumpf,  Dzwoneczka, Zebrę z Madagaskaru, inne zwierzęta, Steva z Minecrafta i wiele innych bajkowych postaci. Razem z przebranymi za wróżki Walta Disneya,  bibliotekarkami oraz jedną z pań wychowawczyń klasy 1, przy wspólnym śpiewie piosenki "Witajcie w naszej bajce..." wyruszyli w barwnym korowodzie krętymi korytarzami szkoły. Kolorowy i głośny korowód bajkowych postaci, wiedziony przez dobrą wróżkę z czarodziejską księgą w dłoni, wzbudzał zainteresowanie uczniów i nauczycieli znajdujących się w szkole. Również Dyrekcja Szkoły i wyszła naprzeciw wesołej, bajkowej gromadce i  nie  szczędziła pochlebnych słów,chwaląc piękne i pomysłowe stroje. 

Obydwa spotkania z bajkowymi postaciami zakończyły się wspólnymi, pamiątkowymi fotografiami. Zachęcone dzieci, w tym dniu  wypożyczały głównie bajki.  

galeria zdjęć

https://photos.app.goo.gl/krVwwJtXcGxusqXF9

https://photos.app.goo.gl/ofeyydz9KUUuK2Mp7

 

 

 

 

 

f t g m