Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Tydzień Bezpiecznego Internetu 2019

W dniach 18-22 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w bibliotece szkolnej przygotowano dla uczniów gazetkę pt. "Bądź bezpieczny w sieci", na której w prosty sposób zaakcentowano właściwe zachowania dzieci podczas korzystania z informacji dostępnych w Internecie.

Dla rodziców uczniów klas młodszych przygotowano gazetkę na temat gier komputerowych i znaków ratingu PEGI, które dostarczają wiarygodnych informacji o tym czy treść gry jest odpowiednia dla małych dzieci.

W klasach ósmych przeprowadzono zajęcia informacyjno-edukacyjne pt. "Hazard? Nie, dziękuję", podczas których zwrócono uwagę na problemy i konsekwencje prawne wynikające z uprawiania internetowych gier hazardowych.

Dla uczniów klas I  nauczyciele bibliotekarze przeprowadzili zajęcia  na temat "Korzyści i zagrożenia wynikające z korzystania z Internetu". W trakcie zajęć zwrócono szczególną uwagę dzieci na ochronę swojej prywatności w sieci.  W czytelni szkolnej odbyła się również uroczystość wręczenia dyplomów i nagród uczniom klas 1 i 2 biorącym udział w konkursie literackim na wiersz, fraszkę , rymowankę pt. „Twoje dane –Twoja sprawa”.

zdjęcia z zajęć przeprowadzonych w klasach I: 

https://photos.app.goo.gl/Zaqkb74GffEpEeEi8

 zdjęcia z wręczenia uczniom dyplomów: 

https://photos.app.goo.gl/wazQNNvhaeQdCYC37

 

 

f t g m