Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2019 r.  w Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Uczestniczyli w nim także uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami.

Uroczystość rozpoczęła msza święta z udziałem biskupa pomocniczego Piotra Sawczuka sprawowana w kościele św. Stanisława. Następnie wszyscy zgromadzeni utworzyli kolorowy orszak. Chłopcy przebrani za rycerzy a dziewczynki za dwórki w kolorowych płaszczach i tunikach : niebieskim, zielonym i czerwonym podążyli za swymi królami: Baltazarem, Melchiorem i Kacprem. Po drodze zatrzymaliśmy się na dworze króla Heroda, w pobliżu karczmy, a także mogliśmy obserwować walkę dobra ze złem, którą toczyli piękni aniołowie i potworne diabły. Przez całą drogę wszyscy głośno kolędowali aż dotarliśmy do betlejemskiej szopy. Przed katedrą spotkaliśmy Józefa i Maryję z dzieciątkiem Jezus w otoczeniu aniołów. Wszyscy oddali hołd nowonarodzonemu  głęboko się kłaniając. Jeszcze raz rozbrzmiała kolęda. Orszak zakończył się życzeniami i podziękowaniami. Dla wszystkich uczestników został przygotowany ciepły posiłek, gorąca herbata i mała niespodzianka.

http://podlasie24.pl/miasto-siedlce/kosciol/orszak-trzech-kroli-w-siedlcach-/zdjecia/-28922.html

f t g m