Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

#ZglosTo

28 kwietnia 2020 roku wystartowała  kampania społeczna  Rzecznika Praw Obywatelskich i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę #ZglosTo.

Celem kampanii jest zwalczanie szkodliwych treści w internecie. 

W ramach inicjatywy uruchomiona została platforma internetowa www.zglos.to, która pomoże wybrać najlepszy sposób reakcji na szkodliwe treści w sieci – niezależnie od tego, czy łamią one prawo czy nie. 

Czytaj więcej...

Jak radzić sobie z izolacją , emocjami, strachem?  Jak oswoić nową rzeczywistość ?

Sytuacja, której nie byliśmy w stanie przewidzieć,  wpływa  na nas wszystkich. Martwimy się o zdrowie nasze i naszych bliskich, każdy z nas  próbuje odnaleźć się w nowych warunkach, które wynikają z ograniczeń wprowadzonych przez rząd na obywateli.

Z dnia na dzień znaleźliście  się w sytuacji kiedy szkoły zostały zamknięte. Ograniczona została możliwość spotykania się, spacerowania, zabaw.

Czytaj więcej...

Dzień Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu i Zespołu Aspergera.

Nawet będąc w izolacji pokażmy, że jesteśmy razem z osobami z ASD.  Załóżmy coś niebieskiego, zaświećmy świat na niebiesko, okażmy swoją solidarność.

Czytaj więcej...

Jak wspierać dziecko w czasie epidemii

Epidemia koronawirusa wywołuje w nas uczucia takie jak lęk, stres i niepewność. Zwłaszcza
dzieci silnie je odczuwają. Zwłaszcza dzieci silnie je odczuwają. Chociaż każde dziecko inaczej radzi sobie z takimi emocjami, to w obliczu zamkniętej szkoły, odwołanych wydarzeń i izolacji od przyjaciół, będą musiały czuć wsparcie i miłość najbliższych. Teraz bardziej niż kiedykolwiek.

Oto 6 wskazówek, jak wspierać dzieci w tym trudnym czasie.

Czytaj więcej...

Oferta Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Siedlcach  dla uczniów i ich rodzin

W okresie epidemii pracownicy Poradni  zapewniają psychologiczne wsparcie telefoniczne dzieciom, młodzieży i rodzicom z terenu miasta Siedlce. Można je uzyskać w godzinach 8-14  pod numerem telefonu (25) 7944306.

Możliwe jest również uzyskanie pomocy psychologicznej w godzinach popołudniowych od 15 do 20 od poniedziałku do piątku, w soboty i niedziele w godzinach od 10 do 20.  
Jeśli chcesz porozmawiać o lęku, niepokoju, trudnej sytuacji jakiej doświadczasz – zadzwoń pod numer 532- 150 – 014. 

Wszystkie nurtujące Państwa pytania związane z zaistniałą sytuacją można zadać naszemu psychologowi drogą mailową pod adresem: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyżur pedagoga i psychologa szkolnego

Godziny dyżuru telefonicznego pedagoga i psychologa szkolnego na czas zamknięcia szkoły:

 Mariola Księżopolska  Paweł Gregorczuk:
 Poniedziałek- 12.00- 14.00

Wtorek - 11.00- 13.00

Środa- 9.00- 11.00

Czwartek- 10.00- 13.00

Piątek-  9.00- 11.00

telefon:

663 825 939

Poniedziałek- 9.00- 12.00

Wtorek - 9.00-11.00

Środa- 10.00- 12.00

Czwartek- wolne

Piątek-  10.00-13.00

telefon:

571 352 309

Dzień walki z depresją

23 lutego obchodzony jest dzień walki z depresją.

Depresja może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci czy statusu społecznego czy ilości znajomych na facebooku.

Depresja kojarzy nam się przede wszystkim ze smutkiem czy obniżonym nastrojem. Nawet w języku potocznym używamy tego słowa dla określenia przygnębienia, złego samopoczucia. Wachlarz objawów depresji jest jednak dużo szerszy.

Widzę.

Czytaj więcej...

"Pozytywna dyscyplina w domu"

Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego dla rodziców „ Pozytywna dyscyplina w domu”. Celem warsztatów jest wsparcie rodziców w procesie wychowawczym: budowanie więzi, radzenie sobie z trudnościami,  motywowanie, ustalanie granic, zasad.

Czytaj więcej...

Depresja u dzieci i młodzieży - przyczyny, objawy, leczenie

Depresja znana nam była jako choroba ludzi dorosłych, a nawet dojrzałych. Obecnie jednak obserwujemy tendencję do występowania zaburzeń nastroju u coraz to młodszych pacjentów. Wzrasta odsetek zachorowań u młodzieży, a nawet… u dzieci. To zjawisko bardzo niepokojące - warto więc przyjrzeć się mu bliżej, zdiagnozować jego przyczyny i zastanowić się nad profilaktyką.

Czytaj więcej...

Zajęcia z edukacji prawnej

15 stycznia uczniowie klasy 8a uczestniczyli  w zajęciach  edukacji  prawnej  , która ma na celu zwiększenie świadomości prawnej wśród młodych ludzi, zapobieganie wykluczeniu prawnemu w dorosłym życiu oraz uwrażliwienie na potrzebę zachowania porządku prawnego. W gmachu Sądu Rejonowego , na sali rozpraw  wysłuchali bardzo ciekawego wykładu na temat prawa cywilnego, prawa rodzinnego. Poznali strukturę sądownictwa w Polsce, zwiedzali pomieszczenia sądowe. Dużą atrakcją okazała się możliwość spoglądania na salę rozpraw , z pozycji sędziego, w sędziowskiej, adwokackiej  lub prokuratorskiej todze. 

Czytaj więcej...

f t g m