Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 8 2019/2020

  Konkurs plastyczny " Kotylion Karnawałowy" 

 

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło wiele pięknych prac za co serdecznie dziękujemy. Przedstawiamy listę zwycięzców: 

I miejsce:

Lena Peciak, Julia Kordys, Zofia Rządkowska

II miejsce 

Aleksandra Szwed, Frymus Matylda, Szymon Durka,Igor Włodarczyk, Aniołek Magdalena

III miejsce

Pola Marciszewska, Dębowska Julia, Jadczuk Natalia, Soczewka Larysa

GRATULUJEMY!!! 


 

Oszczędzanie droga do spełniania marzeń - warsztaty

Jakie są zalety oszczędzania?

Jakie są wady oszczędzania?

 • Bardzo ważne jest uczenie dzieci od najmłodszych lat umiejętności i wiedzy, która pomoże im wejść w dorosły i jakże ciężki światRozmowy z dzieckiem o pieniądzach są też inwestycją w przyszłość. Pracodawcy wskazują na słabe przygotowanie młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej. Dzieciństwo to z kolei najbardziej twórczy okres w życiu każdego człowieka. Kształtowanie świadomości ekonomicznej dziecka trzeba zatem rozpocząć już w wieku szkolnym. Bardzo ciekawe warsztaty poprowadziły Pani Dagmara Wrzosek i Beata Regner - Ewere. Serdecznie dziękujemy.

 Pierwsza pomoc - warsztaty z wiedzy teoretycznej
              i praktycznej 2019.

      Program Edukacyjny Fundacji WOŚP "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. W naszej szkole od 3 latach szkolimy małych ratowników, fotorelacja z tegorocznych warsztatów:

 

 

    ŚWIĄTECZNY KONCERT ZESPOŁU "ÓSEMKA"

W naszej świetlicy magia świąt zagościła dzięki szkolnemu zespołowi " Ósemka" pod kierownictwem Pana Maćka Turkowskiemu. 
Usłyszeliśmy kolędy irlandzkie, świąteczne piosenki i wspólnie pośpiewaliśmy tradcyjne polskie kolędy.

 

 KONKURS " NAJŁADNIEJSZA OZDOBA,DEKORACJA

              BOŻONARODZENIOWA".

Wasza pomysłowość, co nas bardzo cieszy, nie zna granic – wiele prac, które od Was otrzymaliśmy to prawdziwe perełki. Mieliśmy wyjątkowo trudny wybór, bo chcielibyśmy nagrodzić Was wszystkich Wybierając zwycięzców zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na pomysł, kreatywność, samodzielność, wkład pracy,.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy – już niebawem kolejny konkurs!

LAUREACI:

Zofia Rządkowska, Gabriela Babicz, Mikołaj Zdanowicz, Bujak Blanka, Cezary Pawlak, Emilka Rajkiewicz, Jan Jastrzębski.

GRATULUJEMY !!!

 

              MIKOŁAJKI

 

Jak tradycja nakazuje 6 grudnia obchodzimy imieniny Mikołaja. Każdemu z nas imię to kojarzy się ze świętym, który obdarowuje ludzi podarkami. W tym roku podczas Mikołajek w świetlicy szkolnej  śpiewaliśmy piosenki o Mikołaju. Dzieci brały udział w quizie dotyczącym wiedzy o Mikołaju. Był też słodki poczęstunek i oczywiście piękne prezenty, którymi były gry zakupione dla każdej grupy świetlicowej. Był to wspaniale spędzony dzień.

 

 

     ZAJĘCIA SPORTOWE W ŚWIETLICY 

Ruch to najlepsze „lekarstwo”, jakie każdy z nas może sobie sam przepisać. Jest dobry na wszystko, dlatego należy go zażywać jak najwięcej, nie martwiąc się przy tym, że go przedawkujemy. Formy aktywności fizycznej należy dostosować do wieku i kondycji, my o tym pamiętamy dobierając zajęcia dla naszych wychowanków.

 

         Konkurs plastyczny " Bądź kumplem, nie dokuczaj ".

 

I miejsce Julia Pogorzelska i Maja Pogorzelska

II miejsce Nina Cholewka i Zosia Rządkowska

III Filip Bryńczak, Matylda Frymus, Jagoda Duma i Natalia Jadczuk.


Gratulujemy !!!

 

MÓWIMY NIE DOKUCZACZOWI !!!

Dziś w naszej świetlicy odbyły się zajęcia wychowawcze w ramach kampanii "Bądź kumplem, nie dokuczaj" poprowadzone przez naszą Panią pedagog Mariolę Księżopolską.
Dokuczanie to powtarzający się złe traktowanie innych lub celowe ich ranienie..Dokuczanie może zdarzyć się każdemu.Zajęcia miały na celu wywołanie ogólnej refleksji na temat niekoleżeńskich zachowań w szkole w stosunku do rówieśników.

Kodeks Kumpla

 1. 1. Bądź swoim własnym najlepszym przyjacielem- traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
  2. Bądź miły dla innych, nie osadzaj ich- każdy potrzebuje dobrego kumpla.
  3. Bądź uczciwy i godny zaufania.
  4. Bądź lojalny i wstawiaj się za innymi,jeśli tego potrzebują.
  5. Miej odwagę powiedzieć "przepraszam",jeśli popełnisz błąd.
  6. Bądź wsparciem, gdy ktoś ma zły dzień.
  7. Baw się dobrze ze swoimi kumplami i pozwól innym
  bawić się dobrze z Tobą!

Konkurs plastyczny " Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

I miejsce:

Zosia Rządkowska, Maja Pogorzelska, Matylda Frymus

II miejsce:

Jakub Borkowski, Kornelia Marchel, Julia Pogorzelska

III miejsce :

Mazur Nadia, Pola Marciszewska, Wiktor Trocewicz

Wyróżnienia:

Larysa Soczewka, Maja Kierzkowska

GRATULUJEMY !!!


Spotkanie  Policjanta z uczniami

17 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z sierżantem sztabowym Małgorzatą Mazurek, sierżantem sztabowym Danielem Soszyńskim, młodszym aspirantem Pawłem Majczyną i młodszym aspirantem Mariuszem Misiakiem policjantami Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: zajęcia w sali i pokaz na boisku szkolnym W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasi Goście zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreśli, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się. W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali odblaskowe naklejki.
Po zajęciach w sali odbył się pokaz pracy i umiejętności psa policjanta Cywila. Odgrywa on bardzo ważną rolę jako pracownik policji i wywołał wiele entuzjazmu wśród naszych uczniów. Spotkanie zakończyło się na boisku szkolnym pokazem ataku na napastnika - w tym wypadku pozoranta. Wszyscy byliśmy bezpieczni,chociaż było groźnie. Pożegnaliśmy się odgłosami syreny policyjnej.

f t g m